Muzyka w Starym Krakowie 2020 kalendarz koncertów

bilety

o festiwalu

kontakt

media

Covid-19



  
facebook






-->




























15 sierpnia
sobota, godz. 19.30
Kościół św.św. Piotra i Pawła, ul. Grodzka 52
  
Koncert poświęcony pamięci Krzysztofa Pendereckiego
  
Orkiestra Akademii Beethovenowskiej
Maciej Tworek  dyrygent
Bartosz Koziak  wiolonczela
  
K. Penderecki
  
ceny biletów: 30 zł norm., 20 zł ulg.
program








16 sierpnia
niedziela, godz. 20.00
Kościół św. Barbary, Plac Mariacki
  
Królewscy Rorantyci
Stanisław Gałoński  kierownictwo muzyczne
Anna Wiktoria Swoboda  lutnia
  
Kompozycje Kapeli Rorantystów i utwory na lutnię
  
ceny biletów: 30 zł norm., 20 zł ulg.
  
program








17 sierpnia
poniedziałek, godz. 19.30
Galeria Sztuki Polskiej XIX w. Sukiennicach, Oddział Muzeum Narodowego, Rynek Główny 3
  
Elżbieta Stefańska  klawesyn
  
F. Couperin, C. B. Balbastre, A. Forqueray, J. J. Froberger, J. S. Bach, G. F. Händel, L. v. Beethoven
  
wstp wolny – bezpatne wejciówki do pobrania w punktach InfoKraków i na www.goout.net
  
program








18 sierpnia
wtorek, godz. 20.00
Krużganki klasztoru OO. Franciszkanów, Plac Wszystkich Świętych 5
  
pamięci Idy Haendel,
wielkiej artystki zaprzyjaźnionej z Fundacją Capella Cracoviensis

  
Daniel Stabrawa  skrzypce
Ignacy Miecznikowski  altówka
Ewa Miecznikowska  wiolonczela
  
W. A. Mozart, F. Schubert
  
ceny biletów: 30 zł norm., 20 zł ulg.
  
program








19 sierpnia
środa, godz. 20.00
Kościół OO. Bernardynów, ul. Bernardyńska 2
  
Koncert Nadzwyczajny
  
Collegium Zieleński
Maciej Tworek  dyrygent
Michał Białko  organy
  
Wacław z Szamotuł, Anonim (ukraiński), M. Leopolita
  
wstp wolny – bezpatne wejciówki do pobrania w punktach InfoKraków i na www.goout.net
  
program








20 sierpnia
czwartek, godz. 19.30
Aula PSM II st. ul. Basztowa 9
  
Aleksandra Kuls  skrzypce
Marcin Koziak  fortepian
  
G. Ph. Telemann, H. Wieniawski, B. Bartók, E. Ysaÿe, J. Elsner, L. v. Beethoven
  
ceny biletów: 30 zł norm., 20 zł ulg.
  
program








21 sierpnia
piątek, godz. 19.30
Kościół Ewangelicki, ul. Grodzka 58
  
Krzysztof Jakowicz  skrzypce
Jakub Jakowicz  skrzypce
  
G. Ph. Telemann, A. Vivaldi, W. A. Mozart, A. Tansman, B. Bartók, H. Wieniawski
  
ceny biletów: 30 zł norm., 20 zł ulg.
  
program








22 sierpnia
sobota, godz. 19.30
Aula PSM II st. ul. Basztowa 9
  
Krzysztof Książek  fortepian
  
F. Chopin, L. v. Beethoven, S. Rachmaninow
  
ceny biletów: 30 zł norm., 20 zł ulg.
  
program








23 sierpnia
niedziela, godz. 20.30
Bazylika OO. Karmelitów, ul. Karmelicka 19
  
Krakowski Kwintet Dęty i Goście
  
L. v. Beethoven, W. A. Mozart, Ch. Gounod
  
ceny biletów: 30 zł norm., 20 zł ulg.
  
program








24 sierpnia
poniedziałek, godz. 20.30
Kolegiata św. Anny, ul. św. Anny 11
  
Andrzej Białko  organy
  
Anonim z Tabulatury Jana z Lublina, Adam z Wgrowca, J. P. Sweelinck, J. Podbielski, F. Chelleri, C. Ph. E. Bach, J. S. Bach
  
ceny biletów: 30 zł norm., 20 zł ulg.
  
program








25 sierpnia
wtorek, godz. 19.30
Synagoga Tempel, ul. Miodowa 24
  
Łukasz Długosz  flet
Agata Kielar-Długosz  flet
Marek Toporowski  pianoforte
  
L. Delibes, W. A. Mozart, M. K. Ogiński, J. Elsner, I. Kisiel, F. Doppler
  
ceny biletów: 30 zł norm., 20 zł ulg.
  
program








26 sierpnia
środa, godz. 20.00
Bazylika w. Floriana, ul. Warszawska 1b
  
SUB TUUM PRAESIDIUM
— w stulecie urodzin Papieża Jana Pawła II

  
Triplum
  
Chora gregoriaski, Dunstable, Gobek, Charpentier i in.
  
ceny biletów: 30 zł norm., 20 zł ulg.
  
program








27 sierpnia
czwartek, godz. 19.30
Aula Bł. Jakuba, ul. Franciszkańska
  
Dmytro Hołoweńko  gitara
  
G. Ph. Telemann, J. N. Bobrowicz. D. Aguado, A. Barrios Mangore, M. Llobet, J. Rodrigo
  
ceny biletów: 30 zł norm., 20 zł ulg.
  
program








28 sierpnia
piątek, godz. 19.30
Kościół SS. Norbertanek, ul. Kościuszki 88
  
Rafał Gorczyński  viola da gamba
Klaudia Rogała  klawesyn
Zofia Satała  klawesyn
  
J. S. Bach, G. F. Haendel, C. F. Abel, Mr Dubuisson
  
ceny biletów: 30 zł norm., 20 zł ulg.
program








29 sierpnia
sobota, godz. 19.30
Kościół Ewangelicki, ul. Grodzka 58
  
Anna Huszczo  klawesyn
Joanna Solecka  klawesyn
  
M. Mielczewski, A. Jarzębski, B. Pasquini
  
ceny biletów: 30 zł norm., 20 zł ulg.
  
program








30 sierpnia
niedziela, godz. 19.30
Synagoga Tempel, ul. Miodowa 24
  
Kaja Danczowska  skrzypce
Justyna Danczowska  fortepian
  
J. S. Bach, Ph. Glass, E. Grieg
  
ceny biletów: 30 zł norm., 20 zł ulg.
program








31 sierpnia
poniedziałek, godz. 19.30
Kościół OO. Augustianów, ul. Augustiańska 7
  
W stulecie urodzin Ojca Świętego Jana Pawa II
  
Collegium Zieleński
Stanisław Gałoński  dyrygent
Joanna Stawarska  sopran
Agnieszka Kałużna  sopran
Małgorzata Langer-Król  mezzosopran
Joanna Święszek  alt
Zygmunt Magiera  tenor
Jerzy Butryn  bas
Marcin Wróbel  bas
  
G. G. Gorczycki, M. Zieleński
  
ceny biletów: 30 zł norm., 20 zł ulg.
  
program