Muzyka w Starym Krakowie 2019 kalendarz koncertów

bilety

o festiwalu

kontakt



english


  
facebook


















15 sierpnia
czwartek, godz. 20.00
Kociół OO. Bernardynów, ul. Bernardyńska 2
  
Andrzej Białko  organy
  
J. S. Bach
  









16 sierpnia
piątek, godz. 19.30
Dziedziniec Collegium Nowodworskiego, ul. Anny 12
  
Krakowski Kwintet Dęty
  
J. Haydn, W. Kilar, F. Farkas
  









17 sierpnia
sobota, godz. 19.30
Stara Synagoga, ul. Szeroka 24
  
Dmytro Hołowenko  gitara
  
J. S. Bach, M. Giuliani, J. Rodrigo
  









18 sierpnia
niedziela, godz. 19.30
Dziedziniec Collegium Maius, ul. Jagiellońska 15
  
Spanish Brass
  
J. S. Bach, G. Verdi, M. Mores, R. Cardo, C. Corea
  









19 sierpnia
poniedziałek, godz. 19.30
Państwowa Szkoła Muzyczna II st. im. W. Żeleńskiego, ul. Basztowa 9
  
Jakub Kuszlik  fortepian
  
L. v. Beethoven, R. Schumann, J. S, Bach, F. Chopin, C. Debussy, F. Busoni
  









20 sierpnia
wtorek, godz. 19.30
Kościół Ewangelicki, ul. Grodzka 58
  
Krzysztof Jakowicz  skrzypce
  
G. P. Telemann, J. S. Bach
  









21 sierpnia
środa, godz. 19.30
Bazylika OO. Jezuitów, ul. Kopernika 26
  
Wirtuozi Lwowa
Serhij Burko  dyrygent
János Bálint  flet
  
F. Mendelssohn-Bartholdy, E. Elgar, F. X. Mozart, O. Respighi
  









22 sierpnia
czwartek, godz. 19.30
Kościół Ewangelicki, ul. Grodzka 58
  
Magdalena Bojanowicz  wiolonczela
Bartosz Koziak  wiolonczela
  
J. B. Barriere, J. Haydn, J. Offenbach, D. Popper
  









23 sierpnia
piątek, godz. 20.15
Bazylika OO. Franciszkanów, ul. Franciszkańska
  
Chór Klasztoru 13 Świętych Ojców Asyryjskich
  
Śpiewy Kościoła Asyryjskiego
  









24 sierpnia
sobota, godz. 20.00
Kościół SS. Norbertanek, ul. Kościuszki 88
  
Sandra Siudak  flet
Magdalena Turek  skrzypce
  
G. P. Telemann, C. P. E. Bach, C. Debussy, E. Bozza, S. Karg-Elert, J. S. Bach, G. Bacewicz, N. Paganini, E. Ysaye
  









25 sierpnia
niedziela, godz. 19.30
Kościół św. Barbary, Plac Mariacki
  
Królewscy Rorantyści
Stanisław Gałoński  dyrygent
Michał Białko  organy
  
Muzyka rorancka i organowa
  









26 sierpnia
poniedziałek, godz. 19.30
Kościół Ewangelicki, ul. Grodzka 58
  
Pierre Hantaï  klawesyn
  
W. Byrd, J. S. Bach
  









27 sierpnia
wtorek, godz. 20.00
Kościół OO. Bernardynów u. Bernardyńska 2
  
Orkiestra Festiwalowa
Collegium Zieleński
Piotr Gąsior  dyrygent
  
Muzyka z Nowej Hiszpanii
  









28 sierpnia
środa, godz. 19.30
Kościół św. św. Piotra i Pawła, ul. Grodzka 52
  
Camerata Polonia
Marek Kudlicki  dyrygent
Alina Mazur  sopran
  
C. Stamitz, A. Scarlatti, G. Paisiello, G. Caccini, G. Giordani, A. Caldara, F. Durante, I. J. Paderewski, C. W. Gluck, A. Caldara, S. Morytoz
  









29 sierpnia
czwartek, godz. 19.30
Synagoga Tempel, ul. Miodowa 24
  
Chanticleer
  
Trade Winds (Pasaty)
  









30 sierpnia
piątek, godz. 20.15
Bazylika OO. Franciszkanów, ul. Franciszkańska
  
Chanticleer
  
Faith of our Fathers (Wiara naszych ojców)
  









31 sierpnia
sobota, godz. 19.30
Kościół OO. Augustianów, ul. Augustiańska 7
  
Sinfonietta Cracovia
Steven Isserliss  wiolonczela
Maciej Lulek  koncertmistrz
  
L. Boccherini, W. A. Mozart, J. Haydn