Muzyka w Starym Krakowie 2017 kalendarz koncertów

bilety

o festiwalu

kontakt



english


  
facebook


















15.08
wtorek, godz. 19.30
Sala Opery Krakowskiej, ul. Lubicz 48
KONCERT INAUGURACYJNY
  
Grigorij Sokołow  fortepian
  
Wolfgang Amadeus Mozart, Ludwig van Beethoven
  
ceny biletów: I miej. 90 zł norm., 65 zł ulg., II miej. 60 zł norm., 40 zł ulg.









16.08
środa, godz. 19.30
Kościół OO. Augustianów, ul. Augustiańska 7
  
Collegium Zieleński
Chór „Gloria”
Stanisław Gałoński  dyrygent
Ołena Maceluch  organy
  
Marcin Leopolita, Jan z Lublina, Bartłomiej Pękiel, Grzegorz Gerwazy Gorczycki, Mikołaj Zieleński, Mykoła Dylecki
  
ceny biletów: 40 zł m. zarezerwowane, 30 zł norm., 20 zł ulg.
  









17.08
czwartek, godz. 17.00
Aula Akademii Muzycznej „Florianka”, ul. Basztowa 8
  
Koncert z cyklu „Młode Talenty”
  
Emes Piano Duo
Anna Młynarczyk
Małgorzata Strzelczyk
  
F. Schubert, C. Debussy, J. Zarębski, J. Brahms
  
cena biletu: 10 zł
  









17.08
czwartek, godz. 19.30
Dziedziniec Collegium Maius UJ, ul Jagiellońska 15
w przypadku deszczowej pogody: godz. 20.00, Bazylika OO. Karmelitów, ul. Karmelicka 19
  
London Brass
  
John Dowland, Johann Sebastian Bach, Antonín Dvořák, Hector Villa-Lobos, Ferenc Liszt, Witold Lutosławski, Duke Ellington, Benjamin Britten, Vincent Youmans, Paul Hart
  
ceny biletów: 50 zł m. zarezerwowane, 40 zł norm., 30 zł ulg.
  









18.08
piątek, godz. 21.00
Kopalnia Soli „Wieliczka”, Kaplica św. Kingi
zjazd do kopalni szybem Daniłowicza od godz. 19.30
  
Chanticleer
  
Orlando di Lasso, Tomás Luis de Victoria, Thomas Morley, Giovanni Pierluigi da Palestrina, Francis Poulenc oraz muzyka gospel
  
ceny biletów: 60 zł m. zarezerwowane, 50 zł norm., 40 zł ulg.
  









19.08
sobota, godz. 17.00
Aula Akademii Muzycznej „Florianka”, ul. Basztowa 8
  
Koncert z cyklu „Młode Talenty”
  
Alina Szewczenko  fortepian
  
Ołena Majboroda  skrzypce
  
Bohdana Seniura  wiolonczela
  
  
Felix Mendelssohn-Bartoldy, Ludwig van Beethoven, Maurice Ravel, Dymitr Szstakowicz, Myrosław Skoryk
  
cena biletu: 10 zł
  









19.08
sobota, godz. 20.00
Kościół OO. Bernardynów, ul. Bernardyńska 2
  
Philharmonia Quartett
Daniel Stabrawa  skrzypce
Christian Stadelmann  skrzypce
Neithard Resa  altówka
Dietmar Schwalke  wiolonczela
  
Joseph Haydn, Ludwig van Beethoven, Robert Schumann
  
ceny biletów: 50 zł m. zarezerwowane, 40 zł norm., 30 zł ulg.
  









20.08
niedziela, godz. 16.00
Opactwo OO. Benedyktynów w Tyńcu
  
  
Octava Ensemble
  
Zygmunt Magiera  kierownictwo muzyczne
  
  
Zoltán Kodály
  
ceny biletów: 40 zł m. zarezerwowane, 30 zł norm., 20 zł ulg.
  









20.08
niedziela. godz. 19.30
Kościół OO. Augustianów, ul. Augustiańska 7
  
Sinfonietta Cracovia
  
Veriko Tchumburidze  skrzypce
  
Arman Tigranjan  dyrygent
  
Ludwig van Beethoven, Wolfgang Amadeus Mozart
  
ceny biletów: 50 zł m. zarezerwowane, 40 zł norm., 30 zł ulg.
  









21.08
poniedziałek, godz. 20.00
Kościół OO. Bernardynów, ul. Bernardyńska 2
  
Iwan Monighetti  wiolonczela
  
Johann Sebastian Bach – Suity
  
ceny biletów: 50 zł m. zarezerwowane, 40 zł norm., 30 zł ulg.
  









22.08
wtorek, godz. 19.30
Galeria Sztuki Polskiej XIX w. Sukiennicach, Sala Chełmońskiego, Rynek Główny 3
Oddział Muzeum Narodowego
  
Joel Frederiksen  bas, lutnia
Ziv Braha  lutnia
Ryosuke Sakamoto  lutnia
  
John Dowland
  
ceny biletów: 50 zł m. zarezerwowane, 40 zł norm., 30 zł ulg.
  








23.08
środa, godz. 20.00
Bazylika Bożego Ciała, ul. Bożego Ciała 26
  
Hrvatski Barokni Ansambl
  
Laura Vadjon  kierownictwo muzyczne
  
  
Georg Philipp Telemann, Johann Gottlieb Janitsch, François Couperin, Johann Christian Bach
  
ceny biletów: 40 zł m. zarezerwowane, 30 zł norm., 20 zł ulg.
  








24.08
czwartek, godz. 19.30
Bazylika OO. Jezuitów, ul. Kopernika 26
  
Wirtuozi Lwowa
Serhij Burko  dyrygent
  
Maksym Berezowski, Wolfgang Amadeus Mozart, Franz Xaver Wolfgang Mozart, Antonio Salieri
  
ceny biletów: 40 zł m. zarezerwowane, 30 zł norm., 20 zł ulg.
  








25.08
piątek, godz. 17.00
Kościół OO. Pijarów, ul. Pijarska 2
  
Koncert z cyklu „Młode Talenty”
  
Kwartet Ostinato
  
Wasyl Barwiński, Ludwig van Beethoven, Felix Mendelssohn-Bartholdy, Myrosław Skoryk
  
cena biletu: 10 zł
  








25.08
piątek, godz. 19.30
Kościół OO. Augustianów, ul. Augustiańska 7
  
Jordi Savall  vielle d’archet, rebec i rebab
Dimitri Psonis  oud, santur, saz i perkusja
  
DIALOG DUSZ
  
ceny biletów: 80 zł m. zarezerwowane, 60 zł norm., 40 zł ulg.
  








26.08
sobota, godz. 17.00
Kościół Ewangelicki, ul. Grodzka 58
  
  
Octava Ensemble
  
Zygmunt Magiera  kierownictwo muzyczne
  
  
Motety, 500 lat Reformacji
  
ceny biletów: 40 zł m. zarezerwowane, 30 zł norm., 20 zł ulg.
  









26.08
sobota, godz. 19.30
Aula Akademii Muzycznej „Florianka”, ul. Basztowa 8
  
Trio Krakowskie
Wiesław Kwaśny  skrzypce
Aleksandra Lignar  wiolonczela
Jacek Tosik-Warszawiak  fortepian
  
Ludwig van Beethoven, Jhannes Brahms, Andrzej Panufnik
  
ceny biletów: 40 zł m. zarezerwowane, 30 zł norm., 20 zł ulg.
  








27.08
niedziela, godz. 17.00
Aula Akademii Muzycznej „Florianka”, ul. Basztowa 8
  
Koncert z cyklu „Młode Talenty”
  
Recitale wokalne
  
cena biletu: 10 zł
  








27.08
niedziela, godz. 19.30
Synagoga Tempel, ul. Miodowa 24
  
Orkiestra Amadeus
Anna Duczmal-Mróz  dyrygent
Łukasz Długosz  flet
  
Wolfgang Amadeus Mozart, Saverio Mercadante, Antonín Dvořák
  
wstęp wolny
  








28.08
poniedziałek, godz. 19.30
Teatr im. Juliusza Słowackiego, Plac św. Ducha 1
  
Orkiestra Festiwalowa
Stanisław Krawczyński  dyrygent
Elżbieta Stefańska  klawesyn
Mariko Kato  klawesyn
Anna Huszczo  klawesyn
Joanna Solecka  klawesyn
  
Johann Sebastian Bach
  
ceny biletów: I miej. 60 zł norm., 40 zł ulg., II miej. 35 zł norm., 25 zł ulg.
  








29.08
wtorek, godz. 20.00
Kociół św. św. Piotra i Pawła, ul. Grodzka 52
  
Czech Ensemble Baroque
Roman Válek  dyrygent
  
Claudio Monteverdi – Vespro della Beata Vergine
  
ceny biletów: 40 zł m. zarezerwowane, 30 zł norm., 20 zł ulg.
  








30.08
środa, godz. 20.15
Bazylika OO. Franciszkanów, ul. Franciszkańska
  
Optina Pustyń
Aleksander Siemionow  kierownik muzyczny
  
Śpiew dawnego Kościoła Wschodu i Zachodu
  
ceny biletów: 60 zł m. zarezerwowane, 50 zł norm., 40 zł ulg.
  








31.08
czwartek, godz. 20.15
Bazylika OO. Dominikanów, Plac Dominikaski
  
Trondheim Baroque Orchestra
Vox Nidrosiensis  
Martin Wåhlberg  kierownik muzyczny
  
MUZYKA REJONU MORZA BAŁTYCKIEGO – Dietrich Buxtehude, Pierre Verdier, Kaspar Förster (młodszy), Christian Geist, Vincenzo Albrici
  
ceny biletów: 50 zł m. zarezerwowane, 40 zł norm., 30 zł ulg.